Recenze Koss

Koss KSC32

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 10. srpna 2022

• zvuk dobrý
  • Nesedí na uších, záhyb, co má jít za ucho je pravděpodobně na větší uši, takže mi plandají, což dost znemožňuje nošení. Nemají žádnou pevnou výztuž, takže se nedají ani přizpůsobit. Přitom s jinými sluchátky tohoto typu jsem doposud problém neměla.

Koss Pathfinder

Koss Pathfinder

Ověřený zákazník Electro World Ověřený zákazník

Přidáno: 20. července 2022

• basy
  • nejsou výšky
  • v uchu moc nedrží, jsem zvyklý na klasické pecky

Jak je uvedeno u jiných recenzí - sluchátka nehrají výšky a moc nepomůže ani úprava ekvalizérem. Basy hrají na tento typ sluchátek obstojně.

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 24. června 2022

Zakoupeno v Alza.cz

• Je tam více nízkých tónů (basy) než normální sluchátka
  • Sluchátka dobře izolují, takže nikdo neslyší co posloucháte.
  • Velmi nízké tóny (tzv. sub basy) nejsou tak kvalitní
  • Vyšší tóny nejsou tak výrazné, což omezuje kvalitu hudby

Na cenu to jsou lepší sluchátka než většina ostatních.

Koss KSC75

Koss KSC75

Ověřený zákazník Obchůdeček Eliška S.

Přidáno: 24. června 2022

• Držák za uši
  • Pohodlné polstrování
  • nevím o žádné, splňují moje očekávání

Tato sluchátka mám už po několikáté, jsem s nimi velmi spokojená. Nemám ráda v uších pecky, tohle je skvělé řešení. Před pořízením bezdrátových sluchátek jsem je nosila i na běh a také bez problémů. Samozřejmě hrají trochu tišeji než pecky přímo v uchu nebo "Otíci" ale to jsem očekávala, když je mám na uších jen přiložené. Dobře snášejí i moje časté cestování (jen střet s kočkou u dvakrát nedaly...asi nějaký chutný kabel?).

Zbyněk Juřica Zbyněk Juřica

Přidáno: 18. května 2022

• Basy hodně moc dobré
  • Sluchátka dobře těsní od okolního hluku
  • Výšky to prostě nezahraje ani náhodou.
  • Velmi omezený frekvenční (poslechový) dojem.
  • Neumí hrát výšky a ani dobré středy = hudba je tím pádem znehodnocena.
  • Velmi nesnadné nasazování - zdlouhavé :-(

Sluchátka spíše pro mladé BASSOVÉ maniaky, kteří jaksi nepotřebují slyšet žádné výšky a baví je pouze to dunění v uších.
Nasazování sluchátek vás přestane velmi rychle bavit - není to nasazení za 5 sekund...to opravdu ne :-(
Kvalita zvuku tam sice je, ale ten kmitočtový rozsah tam rozhodně neslyšíte...jenom tam duní ty basy.
Pro hudební maniaky absolutně nevhodná sluchátka.
Pro mladé basové maniaky ale víceméně ideální sluchátka.
Nějaký ekvalizér v přehrávači vás prostě nijak nezachrání, protože tohle jsou doslova basová sluchátka.

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 18. května 2022

Zakoupeno v MALL.CZ

Sluchátka sice hrají dobře ,ale to je asi tak všechno . Nevím co čekali inženýři od Kossů s takovýhlemi špunty :-) Je to totální nesmysl . Kuželový tvar špuntů nedovolí zůstat v uších . Takže si to nikdo nekupujte . Sluchátka jsem hodil do šuplíku a koupil jiný s normálníma bambulema .

Ověřený zákazník MALL.CZ Ondrys75

Přidáno: 9. května 2022

Zakoupeno v MALL.CZ

• Osvědčená značka. Dlouhá léta jsem používal Koss Porta pro, chtěl jsem je nahradit uzavřenějším bezdratem. Přes BT nehraji tak skvěle jako Porty, ale na sluchátka pod 1000 Kč paráda.

Poměrně slušně odizoluji okolí, ne však úplně, což mi vyhovuje. Nejvíc neruší okolí a jsou velmi pohodlné. I po několika hodinách nikde netlačí, jen se trošku pití uši, ale nic hrozného

Ověřený zákazník Obchůdeček Ověřený zákazník

Koss Porta Pro Mic

Ověřený zákazník CZC.cz mike72

Přidáno: 26. dubna 2022

Zakoupeno v CZC.cz

• lehké, odolné, nepotí se uši, krásný zvuk
  • venku slyšíte okolní zvuky, tak je menší šance, že neuslyšíte auto
  • skládací do funkčního pytlíku
  • můžete si i zavolat, funguje to báječně a mikrofon nijak neruší
  • mám tyhle sluchátka rád, jsou v modifikacích na trhu dlouho, ale řekl bych, že kvalita jde zlehka dolů - berte to jako subjektivní názor, takže dávat to do nevýhody možná není úplně ok, ale jako výhodu to nevnímám :-)

No moje první Koss Porta Pro se datují někdy do ruku 1992 (je to už dost dlouho, takže jestli se název trochu lišil, ta sorry). Byl to neskutečný držák. Někdy v roce 2005 začalo chrchlat jedno ucho a musel jsem opravit zlámaný drátek. Už to nikdy nebylo ono a postupně jsem je odložil. Další jsem si koupil nostalgicky někdy v roce 2015+ a překvapivě tomu "hořely" molitanové náušníky. Povedlo se mi sehnat sadu výměnných molitanů a použil jsem jen jedny (jsou v ní asi troje, což značí, že výrobce si je vědom, že je začal dělat z nějakého šitu) a sluchátka začala mít problém s kabely a už se mi to nechtělo opravovat.
Tak uvidíme, jak obstojí tato verze, kterou jsem koupil dětem a v podstatě jsou v denní permanenci do školy ze školy. Zatím drží a děti je chválí.

Koss KEB9i

• Skvělý zvuk...

Ověřený zákazník Electro World andulkafrnkla

Přidáno: 21. března 2022

Zakoupeno v Electro World

Nejlepší sluchátka které jsem kdy měl zvuk prvotřídní

Ověřený zákazník Detektory kovů Ověřený zákazník

Přidáno: 21. února 2022

(naposledy upraveno 21. února 2022)

Zakoupeno v Detektory kovů

• Krátký kabel

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 14. února 2022

• Hodně špatný zvuk na hudbu.

Koss BT740iQZ

Koss BT740iQZ

Alexandr Kozlov Alexandr Kozlov

Přidáno: 14. února 2022

(naposledy upraveno 14. února 2022)

• Zvuk bohaty na basy.
  • Rozsah 20Hz-20kHz
  • Kvalitní zpracování (kov, plast, koženka, guma)
  • Náušníky měkoučké
  • Skvělá výdrž
  • Ambient sound režim
  • Skvěle sedí
  • Binaural 3D Sound funguje skvěle, jen lehce přebasovaně
  • Slabá bílá pomalu blikající dioda indikující zapnutí.
  • V tichem prostředí občas slabě píská při zapnutém ANC a vypnuté hudbě
  • V režimu heigh ANC slyšíte bílý šum v tišším prostředí, jako u JBL 760NC v režimu low ANC ne.
  • Režim ambient sound je lehounce přebasovaný ve srovnání s SONY WH1000XM4.
  • Pokud prstem přejedete přes mikrofon ANC, tak to uslyšíte, jako u mobilu když si s někým voláte.
  • Možná trochu mělčí prostor pro uši, ale na to si člověk zvykne.
  • Nemá detekci sundání sluchátek.
  • Nefunguje přes kabel v případě vybití.
  • Nevím proč výrobce zvolil microUSB na nabíéení místo USB-C :( Ale u produktu, který budete nabíjet jednou týdně to vůbec nevadí.
  • Při ANC v režimu heigh jsou basy trochu slabší téměř nepozorovatelně, ale jsou.

Most má po celé vnitřní straně kvalitní gumový měkčení. Náušníky jsou moc příjemné na dotek a jak mám zkušenost z jiných sluchátek KOSS vydrží cca 3-5 let (v závislosti na použití) a potom se začnou olupovat, což ale neubírá na použitelnosti. Zaručují excelentní pasivní NC. Což je na druhou stranu kompenzováno možností zapnout ambient sound, kdy není potřeba sluchátka sundávat a slyšíte okolí (sluchátka zesilují zvuk okolí). Ve srovnání s Sony WH1000XM4 je ambient sound lehce přebasovaný, ale zas KOSS má lepší ANC v heigh režimu při poslechu - filtruje převážnou většinu hlasů, ale nemá ANC na mikrofonu, tak ten s kým si budete volat třeba přes whatsapp uslyší pozadí, ale celkem dobře i vás.
Zvuk je opravdu vynikající, srovnatelný s KOSS The Plug, což jsem dlouho hledal. Tudíž to není nic pro audiofily (ti co chtějí co nejreálnější zvuk těm bych doporučil spíš sáhnout po kabelových sluchátkách a bez ANC, jelikož ANC lehce zkresluje zvuk a vůbec nevolit značku KOSS spíš se kouknout sem: https://crinacle.com... )
Občas zavadíte o mikrofony prstem, když máte zapnutý ANC a uslyšíte to, je to nepříjemné, ale myslím si, že se to stává i u ostatních sluchátek, něco jako když si s někým voláte a on přejede prstem přes mikrofon.
Ambient sound nejde zapnout při vypnutém ANC a tudíž nejdřív musíte zapnout ANC a následně přepnout na ambient sound.
Opravdu mě překvapilo kompaktní řešení sluchátek a jejich zupracování. sice jsou z větší části z plastu, ale je to stylově prokládané s kovem a gumou což zaručuje prémiový vzhled.

Opravdu mě nepotěšil microUSB. Kdo v dnešní době do nových produktů dává microUSB na místo USB-C? :(

Tyto sluchátka doporučuju na poslech hudby víc než Bose NC 700 či Sony WH1000XM4 a samozřejmě více než JBL 760NC, pokud si tedy nechcete hrát s aplikací, kterou poskytuje k sluchátkům Sony a Bose, či nepotřebujete prvotřídní ANC na mikrofonu, či nechcete mít detekci toho zda zrovna někdo mluví, nebo detekci sundání sluchátek, to bych pak oželel zvuk a šel do téměř 3x dražších sluchátek Bose či Sony.

A pozor: Dle podmínek "Doživotní záruky" na tento model firma Koss neposkytuje doživotní záruku.

Koss Sporta Pro

Koss Sporta Pro

Ověřený zákazník Hadex, spol. s r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 9. února 2022

Zakoupeno v Hadex, spol. s r.o.

Kvalita za rozumnou cenu.

Koss KPH14

Koss KPH14

Ověřený zákazník MALL.CZ Lefa

Přidáno: 4. února 2022

Zakoupeno v MALL.CZ

• Za málo peněz, hodně muziky. Výrobek OK.

Ověřený zákazník Electro World Ověřený zákazník

Přidáno: 30. ledna 2022